Oro kondicionieriai yra įrenginiai, skirti reguliuoti ir palaikyti patalpos oro temperatūrą bei drėgmę. Šie įrenginiai dažniausiai naudojami siekiant pasiekti komfortiškas sąlygas gyvenamose, biuruose ar komercinėse patalpose, taip pat kartais naudojami šaldymui ar šildymui.

Pagrindinis oro kondicionieriaus veikimo principas grindžiamas šilumos siurbimo technologija. Šilumos siurbimo ciklas leidžia perduoti šilumą iš vienos aplinkos (pavyzdžiui, patalpos) į kitą (pavyzdžiui, laukan). Oro kondicionierius šią technologiją panaudoja, kad atvėsintų patalpos orą vasarą ir sušildytų jį žiemą.

Oro kondicionieriai gali būti įmontuoti į langus, sienas ar stogus, arba gali būti stacionarūs, montuojami ant lubų ar sienų. Jie taip pat gali būti mobilūs, kurie lengvai perkeliami iš vienos patalpos į kitą.

Be pagrindinio vėsinimo ar šildymo funkcijos, kai kurie modernūs oro kondicionieriai taip pat gali valdyti oro valymą, šviesos reguliavimą ir netgi integruotus valdymo sistemas, leidžiančias valdyti juos iš nutolusios vietos per mobiliuosius įrenginius ar interneto ryšį.